6 липня в селищі Петриківка відбувся науково-практичний семінар «Українське народне житло Придніпровського регіону» учасниками якого були й співробітники кафедри українознавства.
Огранізатори семінару: Український національний центр екологічної архітектури і зеленого будівництва, Лабораторія історії українських традицій хатобудування, кафедра українознавства ДВНЗ ПДАБА, кафедра соціології ДДТУ та Петриківська селищна рада.
На пленарному засіданні відбулося підписання Договору про співробітництво та творчу співпрацю між ДВНЗ ПДАБА та Петриківською селищною радою.
Завідувач кафедри українознавства, доктор наук з дежавного управління Євсєєва Г.П. презентувала розроблений колективом кафедри навчальний посібник «Історія та традиції українського народного житла Придніпровського регіону» в якому висвітлюються питання історії технологій побудови українського житла, сакральні традиціі, які пов’язані з народним житлом.
Учасники семінару відвідали Музей історії української хати.
Долучилися до різноманітних прийомів Петриківського розпису, який відомий далеко за межами України своїм неповторним рослинним орнаментом. До речі, молодий майстер з Петриківки ініціюював створення логотипу пісенного конкурсу «Євробачення – 2017» в стилі петриківського розпису, який має відбутись в Україні.
Відвідали садибу «Благодатне» братів Ганенків, яка знаходиться в тихому місці на узліссі поблизу р. Оріль. На території садиби знаходяться міні-ферми для великої рогатої худоби, овець, свиней, птиці з сучасним обладнанням і технологіями, сад, город, пасіка та етнографічний домашній музей.