Творча зустріч з Євгенією Кононенко

17 листопада 2015 року на запрошення книгарні «ВіЗ» до ДВНЗ ПДАБА завітала відома письменниця Євгенія Кононенко із презентацію книжкової новинки «Симбалайн». Студенти поспілкувалися з авторкою, із захопленням дізнавалися новинки з творчої біографії та художні особливості її найсвіжішого літературного доробку.

Творча зустріч з Євгенією Кононенко

До збірки «Симбалайн»[1] увійшли повість, чотири новели та поезія авторки, доповнені ілюстраціями Михайла Євшина та світлинами з домашнього архіву. До речі, обкладинка книги в буквальному сенсі пов’язана з героями цієї книжки. На титульній сторінці – світлина київського будинку періоду подій, згаданих в одній з новел. На його місці сьогодні знаходиться торговий центр. А на звороті обкладинки – світлина Євгенії Кононеко того періоду та в тому місці, з якого робилася світлина будинку.

Євгенія Кононенко – авторка повістей та романів, новел та есеїів, поезій та творів для дітей, літературних перекладів з англійської та французької мов. Сьогодні її творчий доробок втілений у майже 40 виданих в Україні книжках та у перекладах її творів англійською, білоруською, в’єтнамською, німецькою, польською, російською, французькою, фінською, хорватською, чеською та японською мовами. Однак найбільше визнання Євгенія Кононенко отримала за свою коротку прозу, яку єднає «вічна» тематика – жінка у різних життєвих ситуаціях. Ця проза не лише видається в Україні та перекладається іншими мовами, вона є темою наукових досліджень як в Україні, так і за кордоном.

Присутні студенти та викладачі подякували Євгенії Кононенко за можливість такої відвертої розмови і побажали творчого натхнення у подальших розробках.

[1] Євгенія Кононенко. Симбалайн. Повісті, новели, поезії. – Львів: Кальварія, 2015

Поделитесь с друзьями ссылкой на эту страницу

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.