Українська культура: вчора, сьогодні, завжди

ІІІ Студентська науково-практична конференція «Українська культура: вчора, сьогодні, завжди: 80 років з дня народження Василя Симоненка»

Кафедра українознавства ДВНЗ ПДАБА провела науково-практичну конференцію, присвячену вшануванню пам’яті відомого українського письменника Василя Симоненка з нагоди 80-річчя з дня народження, яка відбулася 7 грудня 2015 року о 13.00 в ауд. в-601. Були прочитані доповіді про життя та творчість В. Симоненка, продекламовані вірші видатного письменника.

конференция украиноведение

Провідними мотивами його творчості є тема рідної землі, любов до України. Патріотизм та лірика тісно переплітаються в його творах та є головними. У кожному слові молодого поета – любов: любов до своєї землі, до людини, до своєї Батьківщини. Образ України як єдиної, безмежно дорогої для кожного українця Вітчизни, без якої життя втрачає смисл; звернення до земляків любити рідну землю і дбати про її майбутнє – розкрито у таких поезіях: «Лебеді материнства», «Україні», «Задивляюсь у твої зіниці…», «Земле рідна! Мозок мій світліє…» та інших. Гімн незрадливій материнській любові і синівській вірності Вітчизні звучить у поезії «Лебеді материнства».

Відповідальними за проведення конференції були: Євсєєва Г. П., доктор наук з державного управління, проф., зав. кафедри українознавства, Перетокін А. Г., кандидат історичних наук, доцент кафедри українознавства, Дірявка Ю. П., кандидат історичних наук, доцент кафедри українознавства.

На конференції були розглянуті наступні питання: із забуття – в безсмертя: В. Симоненко – поет, журналіст, патріот; постать В. Симоненка на фоні видатних особистостей хрущовської відлиги; творча спадщина поета; сучасні послідовники видатного митця: ліричні та патріотичні твори; вірші
В. Симоненка, які стали піснями; зарубіжні публікації творів В. Симоненка.

Запрошені гості на конференцію: завідувач кафедри філософії Білополий В. В., заст. декана економічного факультету Бабенко В. А., заст. декана механічного факультету Пономарьова О. А., заст. декана архітектурного факультету Ярова Т. П., заст. декана факультету ТЗЖ Волошко В. М.

До участі у проведенні конференції були запрошені: наукова бібліотека ПДАБА з матеріалами за темою конференції, фотограф ПДАБА Бока Ю. Ю.

За матеріалами конференції був представлений звіт про її проведення на 228 сторінок.

А. Г. Перетокін, доцент кафедри укранознавства

Поделитесь с друзьями ссылкой на эту страницу

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.