З ініціативи кафедри «Фінанси та маркетингу» (ст. викл. Окуневич І. Л.), о 9-30 в ауд. 351 відбулася зустріч студентів економічного факультету 4-5 курсів з випускником факультету 2013 р. спеціальності «Фінанси» Павлом Харьковцем. Павло розповів студентам, як всього за три роки він досяг того, чого досяг, що таке реальний стартап, його характерні риси та кого можна дійсно назвати стартапером.
Це була не просто ординарна зустріч з випускником факультету, а своєрідний майстер-клас по організації власного бізнесу для студентів-економістів та, одночасно, майстер-клас для викладачів по проведенню сучасного аудиторного заняття із запровадженням новітніх освітніх технологій на основі технічних засобів. Оплески учасників, студентів та викладачів, підтвердили високий рівень цієї лекції.
Ми пишаємось Вами, Павло, і сподіваємось на подальшу співпрацю! (Керівництво факультету запросило Павла прочитати студентам ще кілька лекцій з реальної економіки, як фахівця-практика, і він прийняв цю пропозицію. Слідкуйте за об’явами на нашому сайті).
Про нього:
Співзасновник, директор «ARSengineering» Павло Харьковець визначився, що хоче буди економістом ще в ранньому шкільному віці. Його завжди надихали історії підприємництва, він прагнув до поглиблених знань та розуміння принципів і закономірностей, за якими функціонують соціально-економічні системи. Остаточно впевнився в своєму виборі на спецкурсі з економіки, який пощастило слухати в старших класах школи №1, де спецкурс читала к.е.н., завідувач кафедри Економічної теорії і права ПДАБА Кобзар Надія Іванівна, яка за його словами «допомогла обрати будівельну академію та спеціальність «фінанси».
Вже з третього курсу, окрім теоретичних знань, Павло набував практичні вміння та досвід, оформив вільне відвідування та розпочав повноцінну кар’єру. Першим місцем роботи була компанія-імпортер товарів народного споживання, потім компанії «Інтерпайп» та «Метінвест». Далі продовжив свій шлях в сфері металургії і перейшов на посаду регіонального менеджера в одну з найбільших металургійних компаній світу – компанію «Сєвєрсталь». В цей же час почав навчання для отримання ступеню MBA. Через деякий час був запрошений на роботу в групу Компаній «Тайгер Стіл» (металоторгівля, виробництво, металообробка) на посаду фінансового директора, згодом став директором однієї з компаній групи, та виконавчим директором всієї групи компаній.
Але ціллю була власна компанія. В 2016 році Павло приймає непросте рішення залишити перспективну найману посаду і створює компанію «ARSengineering» (виробництво та реалізація елеваторного обладнання), де є співвласником та директором.
Окрім професійної діяльності, був спікером Міжнародного науково-практичного форуму та учасником багатьох економічних конференцій та дискусій. Ще під час навчання став Лауреатом премії Л.Д.Кучми за роботу «Україна 21 століття. Цивілізаційний вибір», 2013 р.
На питання, «чим йому запам’ятались роки навчання?», Павло відповідає:
«Запам’ятались стандартні для кожного студента моменти складання сесії. Особливо в той період, коли почав трудову діяльність і не ходив на лекції, але мав самостійно надолужувати знання і отримувати високі бали. Мав нагоду навчатись у багатьох талановитих та поважних викладачів. Особливо запам’ятались лекції Тичиніна Валентина Миколайовича, Хоменко Василя Миколайовича, Кобзар Надії Іванівни, Чимшита Сергія Івановича, Городкова Владислава Борисовича, Чернової Любові Євсіївної.
На даний момент, за словами нашого талановитого випускника, для нього актуальним є вислів «Якщо хочеш мати завтра те, що ніхто не зможе – роби сьогодні те, що ніхто не хоче».
м. Дніпропетровськ, 067-01-01-600, pavel.kharkovets@gmail.com