Друге засідання дискусійного клубу «Простір слова»

12 жовтня відбулося друге засідання дискусійного клубу «Простір слова». Зустріч була приурочена до святкування Дня захисника України. Познайомитися з історією свята, поглянути на образ козака Мамая та феномен характерництва завітали студенти 1-го, 2-го та 3-го курсів економічного, будівельного, механічного факультетів та факультету ПЦБ.

12жовтня 2016 035

Побачити потужні глибинні корені, з яких народжувалося сьогоднішнє свято мужніх воїнів і захисників Вітчизни, дав можливість виступ завідувача кафедри філософії і політології Білополого Віктора Васильовича.

Почути багато цікавого про козаків-характерників,  згадати велич таких реальних історичних осіб, як Івана Сірка, Петра Сагайдачного, можна було під час виступу студентки гр.ПЦБ-16-7п  Мартиненко Катерини. Дуже цікавим і повним несподіванок виявився здійснений нею екскурс в таке явище, як жіночі варіанти характерництва.

12жовтня 2016 024

Походження образу козака Мамая  розлого висвітлили студентки гр.ЗУК-16 Шульженко Віка та Мухіна Оксана. Пізнавальна розповідь про народний образ Мамая вдало і яскраво доповнювалася презентацією цілого ряду зображень.

Наповнений візуальний  ряд образів  Мамая  запропонували  студенти гр.КН-16 Ткаченко Марія та Попов Максим. Розкриваючи тему етносимволіки українців, Марія з Максимом гарно вибудували свою презентацію, посиливши загальне враження одночасним поєднанням картин із образом народного героя, що були виконані в різні історичні періоди.

12жовтня 2016 015

Згадували в загальному обговоренні живої і захопливої теми козацтва і непересічну постать Дмитра Яворницького,  якого ще за життя почали називати характерником. Великий вчений і дослідник української старожитності залишив нам загадку щодо власної особи, так що кожне нове покоління знаходить і буде знаходити свої відповіді щодо характерництва та магічного наповнення дніпровських просторів козаччини.

12жовтня 2016 038

Загальний інтерес викликала інформація про фільм українського режисера Бориса Івченка «Пропала грамота», що був знятий ще в 1972 році на кіностудії імені Довженка за мотивами ранніх повістей Миколи Гоголя. Гостей та членів клубу захоплююче познайомила з цим кінематографічним твором викладач кафедри українознавства Ткач Оксана Володимирівна. Живими та яскравими враження від  кінострічки поділилися студенти гр.АГ-14 Борщ В’ячеслав, Мельниченко  Олександр, Еспендеров Арсен та Мироненко Дмитро. Хлопці щиро рекомендували друзям переглянути цей знаковий для української культури фільм.

12жовтня 2016 047

Наповнене живими враженнями та жвавими обговоренням засідання подарувало всім присутнім гарний настрій і відкрило простір для подальших пошуків таких форм спілкування, де змістовність та зацікавленість давали б можливість учасникам дискусій збагачувати себе як знаннями, так і позитивними емоціями.

Поделитесь с друзьями ссылкой на эту страницу

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.