Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

6 жовтня у стінах нашої академії відбулося урочисте відкриття VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді  імені Тараса Шевченка. Інтелектуальні змагання проводяться щорічно на  виконання Указу Президента України від 30 вересня 2010 року №928. Для старту словесних перегонів, які триватимуть з листопада 2016 року по березень 2017 року, зібралися другокурсники механічного, економічного та третьокурсники архітектурного факультетів.

Шевченка1

Урочистості відкрила професор, завідувач кафедри українознавства Євсєєва Галина Петрівна. Розповівши передісторію виникнення конкурсу, очільник гуманітаріїв побажала студентам наснаги та творчих знахідок і здобутків під час участі у мовно-літературних випробуваннях.

Шевченка2

Справжньою окрасою заходу став виступ студентки гр.ФІН-15-2 Міщенко Анастасії, яка виконала пісню «Українці» на слова Ірини Заньковецької і музику Володимира Будейчука. Святковий настрій підтримували слова Шевченкових віршів, які прозвучали в декламаціях  студентів економічного факультету. Поезію «Минають дні, минають ночі» читала студентка гр.ЕА-15-2 Зирянова Поліна. Ліричну посвяту «Маленькій Мар’яні” виконала студентка тієї ж групи Кулина Аліна. Дух незламного Тарасового  боріння у вірші «Доля» передав студент гр.ФІН-15-2 Адегов Павло.

Шевченка3

Шевченко завжди сучасний, а слово його суголосне нашим сьогоднішнім пошукам і державотворчим пориванням. Про найвизначніші події життя українського Кобзаря змістовно і натхненно розповіла студентка гр. ЕП-15-2 Кулик Наталя. Цікавий погляд на особисте життя поета, зокрема на його історії закоханості, запропонувала студентка гр.ФІН-15-1 Жара Аліна.

Шевченка4

Без перебільшення можна сказати, що родзинкою урочистостей стала інсценізована поява молодого Шевченка, талановито зіграна студентом гр.ЕКО-14 Станіславом Забродою. Вдало доповнили словесні промови і виступи художні образи, створені студенткою гр.ФІН-15-2 Борисенко Діаною та студентками гр. АРХ-14-5П Бігуновою Юлією і Юрчук Катаржінією.

Майбутні архітектори лаконічно й ефектно презентували свої плакати, підготовлені спеціально до відкриття мовно-літературного конкурсу. Творча робота молодих художників і художниць триватиме аж до безпосереднього святкування Шевченкових днів, коли на спеціальній виставці можна буде побачити все розмаїття студентських творчих поглядів.

Нові грані, нове виконання і новий свіжий пісенний образ для шевченківського слова подарували всім присутнім студентки гр.МЕ-15 Чалих Ірина і Вербицька Кристина, яскраво виконавши пісню «Зацвіла в долині червона калина».

Окремо варто відзначити роль ведучих. Чітко, злагоджено і на одному диханні провели всі урочистості студент гр.МЕН-15 Бебешко Максим та студент гр.ЕП-15-2 Куденко Валерій.

Шевченка5

Попереду найголовніше – студентська робота зі словом, наснажена мужнім Шевченковим духом.

Поделитесь с друзьями ссылкой на эту страницу

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.