Міжнародний день рідної мови

Конкурс «Знаймо, любімо рідну мову» до Міжнародного дня рідної мови

Економічний факультет Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, зокрема кафедра українознавства, повсякчас сприяє поширенню функціонування української мови на теренах академії, бере участь у різноманітних проектах і програмах, що так чи інакше стосуються поширення української мови в усі сфери життя суспільства. Співробітники факультету разом із студентами постійно проводять різноманітні заходи, програми щодо впровадження української мови в навчальний процес. Проведення різноманітних конференцій, семінарів, круглих столів вже стало доброю традицією.

IMG_9562

Так, 22 лютого 2016 року кафедрою українознавства до Міжнародного дня рідної мови було проведено конкурс за участю співробітників ПДАБА та студентів другого курсу всіх факультетів навчального закладу. Участь у проведенні заходу взяли проректор академії з наукової роботи професор Микола Васильович Савицький, завідувач кафедри українознавства професор Галина Петрівна Євсєєва, завідувач кафедри філософії і політології, голова Ради кураторів академії доцент Віктор Васильович Білополий, заслужений діяч культури України, завідувач відділу культурно-виховної роботи бібліотеки ПДАБА Світлана Іванівна Данченко, заступники деканів усіх факультетів академії. Активними учасниками конкурсу були 55 студентів різних факультетів ПДАБА.

IMG_9591

Цього року програма конкурсу була, як завжди, досить насиченою. Студенти мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, продемонструвати свої таланти, вшанувати пам’ять видатних українських письменників. Співробітники бібліотеки академії організували для студентів тематичну виставку художньої, наукової, публіцистичної літератури про українську словесність.

Організатори конкурсу ставили за мету продемонструвати студентам красу і багатство української мови, перевірити мовленнєві здібності студентів, збагатити їх словниковий запас, виховати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Змагання між командами під час конкурсу проходили, як завжди, цікаво: спочатку біло оголошено конкурс «Розминка», у якому ведучі ставили учасникам запитання, відповісти на які можна було лише за допомогою логічного мислення, потім було оголошено конкурс «Знавці фразеології», специфікою якого було не лише вгадування фразеологізмів, а й спроба показати їх за допомогою жестів. Наступні конкурси мали на меті перевірити знання учасниками афоризмів, українських прислів’їв, творів української літератури.

Студенти активно долучились до конкурсу «Творче домашнє завдання», у якому вони змогли продемонструвати свої захоплення і творчі здобутки: вони читали власні вірші про мову, співали, ставили сценічні мініатюри на тему рідної мови. Оригінальністю та майстерним виконанням роботи відзначилися студенти механічного факультету.

IMG_9619

Зі словом-вітанням та підсумком проведеного конкурсу виступив член журі В. В. Білополий. Він вручив грамоти учасникам конкурсу та переможцям. Віктор Васильович наголосив на тому, що наш народ – єдиний, його мова – це велика основа для єдності всієї держави, єднання минулого і майбутнього покоління. Він побажав усім любові, щастя, взаємного розуміння і допомоги, жити за Словом, з якого почалася Україна, побажав усім утверджувати рідну мову та оберігати її.

Найерудованішими в цьому році виявилися студенти механічного факультету, які й отримала «Гран-прі» конкурсу. Перше місце в конкурсі отримала команда архітектурного факультету, що продемонструвала ґрунтовні знання з української мови та літератури, друге місце посіла команда економічного, а третє − команда будівельного факультету.

Закінчився захід піснею Світлани Весни «Мій рідний край» у виконанні студентки Марії Смирнової (гр. ЕП-14-1). Присутні отримали приємні враження та гарний настрій.

Поделитесь с друзьями ссылкой на эту страницу

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.