На шляху до вдосконалення педагогічного процесу

15 лютого 2016 року кафедра українознавства ДВНЗ ПДАБА організувала науково-методичний семінар з педагогіки вищої школи на тему: «Сучасні технології навчання у ВНЗ».

Організований захід став продовженням доброї традиції, закладеної кафедрою ще у грудні 2014 року, коли відбувся міжвузівський науково-методичний семінар на тему «Культура взаємин суб’єктів педагогічного процесу в умовах сучасного освітнього середовища». Як на попередньому семінарі, так і цього разу на порядку денному стояли важливі питання покращення організації навчального процесу у сучасній вищій школі взагалі, у нашій академії зокрема.

конференція Іван Франко

Семінар розпочався відкритою лекцією-презентацією доц. Лисенко Галини Іванівни, яка подала теоретичні основи оголошеної теми семінару, проаналізувала характерні ознаки основних сучасних дидактичних технологій, що мають на меті додати навчальному процесу більшої ефективності. На лекції були присутні магістри факультету технологій життєзабезпечення та екології, які проявили активний інтерес до теми заняття, виявивши бажання провести аналіз частоти використання сучасних дидактичних технологій за роки їх бакалаврату.

Учасниками семінару, окрім викладачів кафедри українознавства, став завідувач кафедри металевих, дерев’яних і пластмасових конструкцій, проф. Єгоров Євгеній Аркадійович, а також представники Ради молодих вчених ПДАБА Єлісєєва Марина Олександрівна і Бабенко Марина Михайлівна. На семінарі виступили завідувач кафедри українознавства, проф. Євсєєва Галина Петрівна, а також доцент кафедри Бабенко Валентина Андріївна, які наголосили на нагальній необхідності впровадження у навчальних процес сучасних технологій, але із одночасним збереженням традиційних дидактичних підходів, що у сукупності дозволить ефективно досягти освітньої мети. Професор Єгоров Є.А. особливо підкреслив важливість формування у студентів мотивації до навчання, яка разом із наполегливістю є запорукою успіху. Старший викладач кафедри українознавства Волкова Світлана Петрівна проаналізувала 10 професійних навичок, які будуть актуальні через 5 років, що нещодавно були названі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі й звернула увагу на те, що додатковим інструментом для саморозвитку є он-лайн курси, які доповнюють традиційну освіту.

За результатами обговорення доповідей ухвалили продовжити дослідження за напрямами роботи науково-методичногого семінару та активніше впроваджувати інноваційні, прогресивні та традиційні технології та методики навчання.

Поделитесь с друзьями ссылкой на эту страницу

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.