Конференція «Забуттю не підлягає»

З нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі відповідно до плану роботи кафедри українознавства було проведено Студентську науково-практичну конференція «Забуттю не підлягає». Студенти першого й другого курсів економічного факультету підготували доповіді та мультимедійні презентації, які висвітлювали різнобічні питання і розвінчували міфи Другої світової війни.

IMG_20160425_123806

Учасники та гості ознайомилися з поетичними творами Анни Лащенко та Олександра Єременка, переглянули документальні хроніки  про Другу світову війну (спогади О. Довженка), депортацію татар («Хайтарма» А. Сеітаблаєва), сучасні події («Два роки АТО за 2 хвилини»), заслухали пісні «Маки червоні» та «Кленова балада».

IMG_2200

Під час відкриття конференції завідувач кафедри філософії та політології В.В. Білополий звернув увагу учасників на трагедії як ХХ ст. так і сучасності.

Студенти мали можливість познайомитися з учасником бойових дій АТО, студентом гр. ТБК-12 К. Мініним.

IMG_2218

Під час закриття конференції завідувач кафедри українознавства Г.П. Євсєєва відзначила, що переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, рівне вшанування пам’яті кожного спонукає до переоцінки історичних фактів. Трагедія полягала й в тому, що на час початку тієї війни територія України була розділений між кількома державами, українці часом мусили стріляти в українців. Це лихо, як і Чорнобильське, так і сучасне, дорого коштує кожному громадянину і державі, руйнує долі людей та взаємовідносини, економіку та культуру країни.

До речі, на 8 травня 2016 р.  припадає й Провідна неділя, яка є днем традиційного вшанування померлих. День пам’яті і примирення та День перемоги над нацизмом, має супроводжуватися гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо»  та з використанням  символу «Мак пам’яті».

IMG_2199

Маємо пам’ятати, що Друга світова війна (1 вересня 1939 – 2 вересня 1945 рр. ) – найкривавіший глобальний конфлікт. У ньому загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Упродовж 21 місяця  цієї війни СРСР та Третій Райх виступали як союзники, а від 22 червня 1941 року вступили у військову конфронтацію, що увійшла в історію як німецько-радянська  або, в радянській історіографії, Велика Вітчизняна війна 1941–1945 років.

Насправді ж,  у рамках Другої світової в Україні велася не одна, а кілька воєн:

  1. німецько-польська війна 1939–1945 років (у 1939 році регулярна, а потім – підпільна);
  2. польсько-радянська війна 1939 року (відома як «Визвольний похід в Західну Україну»);
  3. радянсько-румунська війна 1940–1945 років (спочатку неоголошена – радянське вторгнення в Бессарабію та Буковину у 1940 році, потім регулярна та підпільна – частина німецько-радянської війни);
  4. німецько-радянська війна 1941–1945 років (регулярна та підпільна, теж відома в радянській історіографії як «Велика Вітчизняна»);
  5. німецько-українська війна 1941–1944 років (підпільна);
  6. радянсько-угорська війна 1941–1945 років (регулярна та підпільна, частина німецько-радянської);
  7. польсько-українська війна 1942–1947 років (підпільна);
  8. радянсько-українська війна 1939–1954 років (підпільна).

Своїми враження поділився студент групи МЕ-14п К. Сергієнко: «Сильною стороною цього заходу було те, що ця конференція дуже часто перекликалась з війною, яка зараз триває на Сході України, в кожній доповіді звучали наступні слова «…. ці методи війни використовуються і сьогодні», «… саме так і починалась війна у наш час», «…так само як і сьогодні розпалювалась міжетнічна ворожнеча» і т. д. І щоб не повторювати помилки ми повинні пам’ятати  про минуле та перемагати сьогодні!»

Поделитесь с друзьями ссылкой на эту страницу

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.