Україна на шляху до Європи

Саме під такою назвою 27 квітня 2017 року на кафедрі українознавства був організований круглий стіл, що зібрав студентів другого курсу архітектурного, економічного, механічного факультетів, факультету промислово-цивільного будівництва та викладачів кафедри українознавства.

В Україні відзначення Дня Європи почалося від 2003 року і було запроваджене указом Президента. Кожного року святкування засвідчують насамперед європейський вибір українців, зафіксований в Угоді про асоціацію з ЄС. І хоча традиційне відзначення Дня Європи припадає на третю суботу травня, особливість сесійного розкладу та завантаженість студентів наприкінці навчального року у стінах ПДАБА дещо змінили календар урочистостей.

Студентська молодь активно взяла участь у підготовці та проведенні круглого столу «Україна на шляху до Європи», що підтримав та продовжив загальну атмосферу живої зацікавленості питаннями взаємодії з європейськими цінностями, створену 10 квітня на круглому столі «Вища освіта в Україні: стратегія європейського розвитку». Завідувач кафедри українознавства професор Євсєєва Галина Петрівна, відкриваючи урочистий захід, наголосила на тому, що рух до Європи повинен, у першу чергу, відбуватися через усвідомлення своєї національної унікальності та неповторності. Цікавий початок для роздумів та обговорення запропонували студентки групи Арх-15-5п Гончар Валерія та Кардель Катерина, які розповіли про формування та становлення писемності на теренах України в загальноєвропейському контексті, а також проаналізували особливості листування як форми взаємодії людей у різні історичні часи. Цілу низку промовистих спостережень та різноманітний ілюстративний матеріал, що містив порівняльний аналіз щодо отримання архітектурної освітив Україні та Франції, надали студентки групи Арх-15-6п Заніна Фаїна та Варченко Маргарита. Тему підтримала і розвинула студентка групи Арх-15-5п. Хандак Олександра, яка у своїй презентації висвітлила головні тенденції сучасного українського мистецтва в європейській перспективі.

Справді дискусійний та проблемним став виступ студента групи ПЦБ-15-7п Жовтопупа Кирила, який розглянув специфіку науково-технічного потенціалу України. Продовжили розмову щодо головних напрямів у царині промислової та наукової діяльності студентка групи ПМ-15-1 Катринець Анастасія та студент групи ПМ-15-2 Пико Михайло.

Ще однією темою, що жваво обговорювалася і викликала численні питання, стала співпраця України з Європою в галузі туризму. Загальні тенденції розвитку сучасного туризму в Україні запропонували розглянути у своєму виступі студенти групи ПМ-15-1 Торопченов Георгій та Стовба Дар’я. Цікаві факти щодо багатої історичної спадщини українських земель навела студентка групи Арх-15-6п Рибальченко Катерина. Доповнила розмову щодо культурної взаємодії українців та європейців студентка групи Арх-15-2 Тараненко Валерія, яка нагадала про події зі спортивного та культурного життя в нашій державі, що отримали загальноєвропейське зацікавлення.

Завершувало круглий стіл досить бурхливе обговорення питань студентського самоврядування, у якому виступ студентки групи ЕП-15-2 Кулик Наталії і повідомлення студентки групи ОА-15-2 Огієнко Юлії дали можливість поглянути на сучасні проблеми студентського життя.

Загалом круглий стіл засвідчив активну життєву позицію студентства ПДАБА, продемонстрував як уміння самостійно мислити, робити серйозний аналіз, так і здатність плідно обговорювати та співпрацювати у колективній дискусії. Тож можна впевнено говорити, що підготовка до відзначення Дня Європи цілком вдалася і розширила світоглядні горизонти студентів-другокурсників.

Поделитесь с друзьями ссылкой на эту страницу

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.