Культура усного фахового спілкування

5 жовтня на кафедрі українознавства відповідно до плану навчальної роботи відбулася відкрита лекція на тему «Культура усного фахового спілкування. Термінологія як лінгвістична наука. Нормування та стандартизація термінів у будівельній галузі»,  прочитана доцентом кафедри Богуславською  Ларисою Георгіївною з дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» для студентів другого курсу механічного факультету. Тематика лекційного заняття була досить широкою, але сучасні презентаційні технології дали можливість ознайомитися з основними ознаками культури усного фахового спілкування, звернутися до найголовніших особливостей термінології в будівельній галузі, а також розглянути  специфіку стандартизації термінів. Поруч з аналізом суто фахового матеріалу в лекції було представлено короткий огляд історії становлення української термінології і наведено джерельну базу інтернет-ресурсів, які можуть стати в нагоді всім, хто цікавиться не лише тонкощами термінологічного слововживання, але й українською мовою на її сучасному етапі. Не лише володіння державною мовою, а й спілкування українською  на високому рівні – це навички, з яких починається висока фахова культура загалом, тож уважаємо за необхідне поділитися інформацією стосовно тих сайтів та сторінок на Фейсбуці, де всі охочі зможуть знайти цікаві та корисні матеріали для себе.

Інтернет-ресурси для вивчення української мови

  • сайт електронної бібліотеки Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського http://www.nbuv.gov.ua
  • http://ukrainskamova.com/ − офіційний сайт української мови
  • http://webpen.com.ua/ − тренажер з правопису української мови
  • сервісний сайт «Словотвір»
  • «Мова ДНК нації» – сайт для вдосконалення знань з української мови, а також перший мобільний застосунок для вивчення української https://ukr-mova.in.ua/
  • «СловОпис» − мультимедійний проект студентів та викладачів Київського університету імені Бориса Грінченка
  • Експрес-уроки української з Олександром Авраменком на його персональному сайті http://авраменко.укр/
  • Ukrainian Lessons − сайт для вивчення української як іноземної.
  • Сторінки на фейсбуці “Чиста мова” та “Мовомарафон”Одна з ілюстрацій на сайті «Мова — ДНК нації»,  де головний персонаж усіх історій та цікавих мовних розвідок Лепетун допомагає запам’ятати українською послідовність кольорів веселки.

    Скриншот із сайту Олександра Авраменка, де можна побачити, наскільки цікавими, сучасними та різноманітними є питання, з якими професійно допомагає розібратися  відомий мовознавець.

    Запрошуємо до вивчення української мови!

Поделитесь с друзьями ссылкой на эту страницу

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.