Відкриття VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

10 жовтня на кафедрі українознавства було проведено урочисте відкриття VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Участь у конкурсі стала вже традиційною для студентів ДВНЗ ПДАБА, тож і цього року досить очікуваним та бажаним було відкриття творчих та інтелектуальних перегонів, що триватимуть аж до березневих днів 2018 року.

Мудро і по-материнськи тепло прозвучало вітальне слово  завідувача кафедри українознавства Євсєєвої Галини Петрівни, яка побажала майбутнім учасникам конкурсу цікавих ідей і творчих знахідок. Настрій свята дійсно наповнив не тільки тих, хто безпосередньо взяв участь у проведенні урочистостей, але й усіх, хто в цей день завітав на другій парі до ауд. В-601.

Талановитим виконанням української пісні Петренко Яна, студентка гр.ЕК-17, без перебільшення зачарувала кожного з присутніх. Студентки третього курсу архітектурного відділення Мормуль Анастасія, М’якенька Марина, Люльченко Антоніна та Коваленко Вікторія старанно підготували цікаві презентації і дали можливість не тільки згадати найвідоміші факти з життя Тараса Григоровича Шевченка, але й подивуватися та відкрити багато нового для себе. Так, зокрема, Мормуль Анастасія не лише оглянула особливості вшанування пам’яті Кобзаря на теренах України, але й вивела, у прямому сенсі цього слова, на космічні простори, відкривши найнесподіваніші місця, у яких живе Шевченкове ім’я. М’якенька Марина вичерпно розповіла про  пам’ятники Тараса і за декілька хвилин здійснила незабутню подорож  від знайомих і рідних обрисів Дніпра до європейських держав та країн Північної і Південної Америки. Дуже цікаво було побачити, яким бачать Шевченка в різних куточках нашої Землі.

Мистецький ракурс для виступу обрали Люльченко Антоніна та Коваленко Вікторія. Їх презентація нагадала знайомі образи Шевченкових картин і була присвячена особливостям ілюстрування власних творів.

Звичайно ж, урочистості, пов’язані з постаттю Тараса Григоровича, неможливо уявити без повнозвучного та пристрасного поетичного слова. З цим блискуче справилися студентки механічного факультету. Поезію «Веселе сонечко ховалось» натхненно декламувала студентка гр.ПМ-16 Шашкевич Оксана, а її одногрупниця Шеремет Юлія прочитала вірш «Якби зустрілися ми знову». Уривок з поеми «Гайдамаки» у виконанні студентки гр.МІТ-16  Коногової Марії схвилював полум’яними образами, наблизивши роздуми поета над історією до сьогоднішнього дня.

Долучитися власною поезією до Шевченкового світу талановито змогла студентка гр. ФІН-17 Манейло Анастасія, яка прочитала власні вірші і в яскравій сучасній авторській манері представила своє бачення зустрічі з Кобзарем. Завершилися урочистості авторською піснею «Україна», яку виконала студентка гр. МАГ-17 Нагорнюк Марина.

 

Поделитесь с друзьями ссылкой на эту страницу

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.