Українське кіно як мистецтво світогляду

Третій понеділок  вересня впевнено і спокійно набрав обертів, наповнив академічне життя ПДАБА звичним вируванням студентських клопотів та викладацьких турбот, проте знайшлося в цей день місце і для розмови про мистецтво кінематографу.

Засідання клубу «Простір слова» було позаплановим, адже зустріч з головним кінознавцем нашого міста Валентиною Володимирівно Слободою  та подорож сторінками українського кіно відбулися на минулому тижні. Проте порівняно невелика кількість учасників другої частини розмови «Українське кіно як мистецтво світогляду» сповна була скомпенсована якістю та живою наповненістю думок.

Відкриваючи засідання 18 вересня, ведуча клубу «Простір слова»  Богуславська Лариса Георгіївна закликала всіх учасників у першу чергу ділитися власними враженнями, а цікаві питання  та мотиваційні пропозиції членів кафедри українознавства Волкової Світлани Петрівни та Лисенко Галини Іванівни дали можливість не тільки доповідачам, але й усім присутнім на зустрічі то замислюватись над перипетіями життєвих доль майстрів кіноекрану, то самим уявляти себе у ролі режисерів та продюсерів.

«Кожна перемога українського кіно – це приголомшлива історія, але це перемога не індустрії, а конкретної людини…»  – ці слова сучасного українського кінорежисера та актора Леся Саніна  навела у своїй презентації студентка гр.Арх-15-5п  Бєлкіна Марта. Певною мірою можна говорити про те, що вони досить символічно визначили загальну спрямованість кожного з доповідачів.  Презентацію «Розвиток української кінематографії та цікаві факти про українське кіно» студентка гр. МІТ-16 Коногова Марія  присвятила висвітленню головних етапів зародження та становлення  вітчизняного кіно. Розповідаючи про українське кіно в контексті світового кінематографу, студентка гр.Арх-15-5п Бєлкіна Марта цікаво та яскраво розкрила справжні  перипетії, що визначали розвиток  кіномистецтва України. Студент гр. АУТП-16 Прокопчук   Андрій захопливо розповів не тільки про внесок Олександра Довженка в український кінематограф, але й зупинився на особливостях долі знаного майстра кіно та зацікавив оповіддю про хитросплетіння непростих любовних історій в житті Довженка. На величі і значимості такого справжнього «маестро» кінематографу, як Сергій Параджанов, зосередився у своєму виступі студент гр. АУТП-16 Стребков Юрій. А ось студентки гр.МЕН-16 Павелко Юлія та Яценко Дарина обрали для презентації обличчя і душу українського поетичного кіно – постать  Івана Миколайчука.

Креативно, цікаво, пізнавально – такими відтінками  настрою   змогли наповнити себе всі, хто долучився до роботи  дискусійного клубу «Простір слова». Тож до наступних зустрічей та цікавих життєвих відкриттів.

 

 

Поделитесь с друзьями ссылкой на эту страницу

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.