УКРАЇНСЬКЕ КІНО ЯК МИСТЕЦТВО СВІТОГЛЯДУ

Навчальний рік повноцінно запрацював не тільки в деканатах і  навчальних аудиторіях Будівельної академії, але й дав старт проектам та задумам суспільної та культурної наповненості, серед яких і робота дискусійного клубу «Простір слова». Уже традиційним стало вересневе звернення до кіномистецтва, адже перший місяць осені приносить з собою  святкування Дня українського кіно, тож 11 вересня особливий настрій від  передчуття зустрічі із магією кіно наповнив усіх, хто завітав на перше засідання клубуЧим живе сьогоднішній український кінематограф, які проблеми піднімає і вирішує через візуальні засоби впливу, а що потребує на  увагу в самому вітчизняному кіномистецтві? Поговорити про все це  зі студентами та викладачами Академії завітала кінознавець, голова Дніпропетровського осередку  Національної спілки кінематографістів України, секретар Правління НСКУ Валентина Слобода.

Нагадавши коротко про історію відзначення свята, Валентина Володимирівна розповіла про те, що цей день  отримав статус офіційного державного професійного свята в 1996 році, рівно через сто років після  того, як у місті Харкові фотограф Альфред Федецький зняв декілька короткометражних документальних сюжетів. Проте біля початків повнометражного кіно стояли наші земляки. В 1911 році кінокомпанія «Батьківщина», створена підприємцем Щитиніним та оператором і режисером Данилом Сахненком, зняла свій перший фільм з досить символічною назвою –  «Запорізька січ» або «Облога запорізька». Картина розповідала про героїчне минуле Запорозької Січі в ХVІІ столітті, про бойові подвиги запорізьких козаків і кошового Івана Сірка, що захищали Україну від татар і турків.

Подорож у світ вітчизняного кіно стала справді  захопливою та цікавою. Імениті постаті митців, чий талант визначив специфічне українське поетичне кіно, уривки з кінофільмів, що принесли світову славу як режисерам, так і кіноакторам –  усе це якимсь неймовірним чином перенесло в зовсім інший світ і не хотіло полишати, бо розмова тривала ще й після того, як зустріч завершилася. Тому свято нового побачення з кіносвітом буде чекати на всіх охочих ще й наступного понеділка

Поделитесь с друзьями ссылкой на эту страницу

Добавить комментарий

Войти с помощью: 

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.